Seminarium Sekcji „Problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt z niepełnosprawnościami”

Zdjęcie w kolorze niebiesko czarnym po lewej stronie w kółku zdjęcie kobiecej ręki przyciśniętej do szyby ale słabo widocznej z powodu deszczu. Obok napis: " Seminarium Sekcji PTS Socjologii Niepełnosprawności Problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt z niepełnosprawnościami. 3 grudia 2021". U góry po prawej logo Sekcji.

Zapraszamy na Seminarium organizowane przez Sekcję PTS Socjologii Niepełnosprawności  3.12.2021 online, pt. „Problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt z niepełnosprawnościami”.

W spotkaniu wezmą udział:

prof. dr hab. Barbara Gąciarz, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Tytuł wystąpienia: „Eliminacja przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami. Co należy zrobić?”

Milena Trojanowska, Uniwersytet Łódzki. Tytuł wystąpienia: „(Nie)obecne. Głosy kobiet z niepełnosprawnościami w rozmowie o niepełnosprawności”

Agata Teutsch, Fundacja Autonomia. Tytuł wystąpienia: „Time’s up – solidarnie przeciw przemocy wobec dziewczyn i kobiet z niepełnosprawnościami „

dr Agnieszka Wołowicz, Uniwersytet Warszawski.Tytuł wystąpienia: „Przemoc wobec kobiet z niepełnosprawnością intelektualną”.

Spotkanie będzie moderował Jakub Niedbalski, Uniwersytet Łódzki i Mariola Racław Uniwersytet Warszawski.

Zapraszamy!