I edycja Konkursu "Zdjęcie na okładkę"

Z radością i nieskrywaną satysfakcją informujemy, że dokonaliśmy rozstrzygnięcia konkursu „Zdjęcia na okładkę”.  Przede wszystkim pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy zgłosili się do nas i przesłali swoje prace. Możemy śmiało stwierdzić, że jak zwykle, przy różnego rodzaju sekcyjnych inicjatywach, nie zawiedliście! Z całą mocą dziękujemy!

Pośród prac, które zostały nadesłane naszym zdaniem kilka zasługiwało na uznanie, w związku z tym postanowiliśmy przyznać:

Nagrodę główną za zdjęcie pod tytułem: „Wojciech Manterys z siostrzenicą”  autorstwa Hanny Manterys

Wyróżnienie za zdjęcie pod tytułem:  „Pokonać smoka”   autorstwa  Rafała Roykiewicza

Wyróżnienie za zdjęcie pod tytułem: „Poza” autorstwa Anny Frydrych

Ponieważ naszym zamiarem jest, aby inicjatywy publikacyjne sekcji miały charakter ciągły, zatem wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostaną w zamieszczone na okładkach wydawanych pod naszymi auspicjami monografiach.

W związku z tym zdjęcia „Wojciech Manterys z siostrzenicą” oraz „Pokonać smoka” znajdą się na okładce książki pt. „Zrozumieć niepełnosprawność. Problemy, badania, refleksje– perspektywa młodych badaczy”, natomiast zdjęcie z serii „Poza” będzie uwiecznione na okładce książki zatytułowanej „Jak badać zjawisko niepełnosprawności. Szanse i zagrożenia założeń teoretycznych i metodologicznych studiów nad niepełnosprawnością”.

Podjęliśmy także decyzję o tym, aby konkurs „Zdjęcie na okładkę” miał cykliczny charakter. Dlatego już dziś gorąco zachęcamy do poszukiwania ciekawych tematów, inspirujących ujęć, nieszablonowych sytuacji, które będą mogły stać się w przyszłych podstawą zgłoszenia do organizowanych przez nas konkursów.

Jeszcze raz gratulujemy naszym zwycięzcom, a wszystkim Państwu dziękujemy za zainteresowanie konkursem. I zachęcamy do udziału w kolejnych jego edycjach.

Członkowie jury w składzie:

Grzegorz Całek, Jakub Niedbalski, Mariola Racław


Galeria zdjęć konkursowych

Na zdjęciu młody mężczyzna z zespołem Downa siedzi przy stole i przytula małą dziewczynkę, do której się nachyla
Na zdjęciu widzimy młodego mężczyznę z zespołem Downa, ubranego w czerwoną bluzę z kapturem i czarny podkoszulek, który jest widoczny gdyż górna część bluzy jest rozsunięta. Młody mężczyzna stoi pomiędzy nogami rzeźby smoka wawelskiego, w tle widzimy liście drzewa.
Na zdjęciu znak przedstawiający symbol osoby na wózku położony na stercie śmieci.

Nagroda główna

Wyróżnienie

Wyróżnienie

„Wojciech Manterys z siostrzenicą”  
Hanna Manterys
„Pokonać smoka” 
Rafał Roykiewicz
„Poza” 
Anna Frydrych