Centrum Studiów nad Niepełnosprawnością Uniwersytetu Wileńskiego oraz Sekcja Socjologii Niepełnosprawności Polskiego Towarzystwa Socjologicznego mają zaszczyt zaprosić do udziału w panelu pt. „The emancipatory nature of modern technologies for people with disabilities – challenges for social policy”. Panel ten odbędzie się w ramach XVI National Conference of the Lithuanian Sociological Society…
Ogłoszenia
CFP Inkluzywne technologie cyfrowe. Perspektywy, możliwości i ograniczenia
Problematyka monografii Pandemia COVID-19 przyspieszyła przeniesienie wielu aktywności do przestrzeni wirtualnej, co zwiększyło znaczenie dostępności cyfrowej. Kluczowym pytaniem staje się, jak zasoby internetowe i technologie cyfrowe są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami i jak mogą one uczestniczyć w wirtualnej przestrzeni. owoczesne technologie są często przedstawiane jako narzędzia wspierające samodzielność i…
Seminarium online Sekcji Socjologii Niepełnosprawności PTS, pt. „Badanie aktywności osób z niepełnosprawnościami w społecznej przestrzeni Internetu: metodologia i etyka badań” na You Tube
Zapraszamy do obejrzenia nagrania Seminarium online Sekcji Socjologii Niepełnosprawności PTS, pt. „Badanie aktywności osób z niepełnosprawnościami w społecznej przestrzeni Internetu: metodologia i etyka badań”, które odbyło się 19 kwietnia. Zostało ono opublikowane na naszym kanale na You Tube.Link do nagrania: https://youtu.be/C5lP7VdOvTc?si=bFAYibKubm7ovYAp Zapraszamy !
Seminarium online pt. „Badanie aktywności osób z niepełnosprawnościami w społecznej przestrzeni Internetu: metodologia i etyka badań”
Sekcja Socjologii Niepełnosprawności Polskiego Towarzystwa Socjologicznego (PTS) zaprasza serdecznie na naukowe seminarium poświęcone aktywności osób z niepełnosprawnościami w społecznej przestrzeni Internetu! Kiedy: 19.04.2024Godzina: 17.00-18.30W trakcie spotkania skoncentrujemy się na dyskusji nad metodologią badań, wyzwaniami oraz problemami z jakimi mierzą się badacze i badaczki w sieci, a także kwestiami etycznymi związanymi z…
Zaproszenie do publikacji – „Nowe technologie a empowerment osób z niepełnosprawnościami”
CFP: Numer specjalny “Acta Universitatis Lodziensis. Folia Sociologica” „Wpływ nowoczesnych technologii na empowerment osób z niepełnosprawnościami: Zmiana paradygmatu czy nowa pespektywa?” Współczesne technologie informacyjne, takie jak gry komputerowe, media społecznościowe (SM), sztuczna inteligencja (AI) i doświadczenia w wirtualnej rzeczywistości (VR), rewolucjonizują sposób, w jaki osoby z niepełnosprawnościami są reprezentowane i…
IV edycja Konkursu Fotograficznego „Zdjęcie na okładkę”
Z przyjemnością pragniemy ogłosić IV edycję konkursu fotograficznego „Zdjęcie na okładkę”. Tym razem inspiracją dla zgłaszanych prac ma być nasza kolejna monografia, nad którą aktualnie pracujemy. Jej hasło przewodnie: niepełnosprawność i praca Prace należy zgłaszać na adres sekcjasnpts@gmail.com z dopiskiem „Konkurs fotograficzny” do 31 marca 2024 r. Prace Laureatek i…
IV edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Licencjacką i Magisterską z obszaru Socjologii Niepełnosprawności
Serdecznie zapraszamy Absolwentki i Absolwentów do udziału w IV edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Licencjacką i Magisterską z obszaru Socjologii Niepełnosprawności. Do konkursu mogą zostać zgłoszone prace dyplomowe obronione w bieżącym roku (roku ogłoszenia konkursu). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 grudnia br. Zgłoszenia należy nadsyłać drogą mailową na adres: sekcjasnpts@gmail.com…
CFP: „Niepełnosprawność i praca – wymiary, konteksty, perspektywy”
Za nami V Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Niepełnosprawność i praca – wymiary, konteksty, perspektywy”. Podczas której patronatem medialnym objęły nas takie czasopisma jak: „Folia Acta Universitatis Lodziensis. Folia Sociologica”, „Polityka Społeczna”, „Przegląd Socjologii Jakościowej”, „Studia Humanistyczne AGH. Społeczeństwo. Kultura. Technologia”, planujemy też wydanie monografii recenzowanej. W związku z tym zapraszamy do…
Wyniki III edycji Konkursu na Najlepszą Pracę 2022/23
Konkurs na Najlepszą Pracę Licencjacką i Magisterską z obszaru Socjologii Niepełnosprawności został rozstrzygnięty! Decyzją Jury pierwsze miejsce w kategorii praca magisterska zajęła Pani Sylwia Butkiewicz, która przygotowała pracę, pt. Analiza działań wspierających studentów z niepełnosprawnościami na polskich uczelniach wyższych. Wyróżnienie w kategorii licencjackich otrzymała Pani Katarzyna Warmons, za pracę…